Here you can change website language:

Autor Wątek: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka  (Przeczytany 2932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Verin

Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« dnia: 11 Luty 2023, 22:54:04 »
1. Kompletny rework tasków.
Tu się nie będę rozpisywał, probem jaki ja widzę z obecnymi taskami szerzej opisywałem tutaj:
https://mrozuots.pl/index.php?topic=4389.0
W skrócie taski są bezużyteczne, nagrody za nie słabe, nie dostosowane do poziomu gracza jaki będzie miał po zrobieniu owego taska, większość questow na te przedmioty są bardzo łatwe, bardzo niska nagroda finansowa.
Task im jest trudniejszy tym powinno dostawać się za niego więcej DC, a nie jak jest obecnie, wszędzie wrzucone 100ng.

Za zrobienie taska, zabijając x ilość mobów można by odblokowywać dostęp i możliwość zabicia unikalnego bosa, a z niego była by szans wylocenia jakiś fajnych itemów.
Druga mniej wymagająca opcja od strony technicznej to po prostu za taski dostawać pkt, który u NPC można by wymieniać na itemy.

2. Dodać taski na potwory dla wyżej levelowych graczy.

3. Dungeony...
Gram na otsie już 2 tygodnie, zaraz będę za swoim pierwszym rebornem i serwer w żaden sposób mnie nie zachęcił/zmusił do skorzystania z tej atrakcji, żadnej misji i tp uważam, że jest to trochę... dziwne? O tym, że na otsie wgl istnieją dungeony usłyszałem zupełnym przypadkiem.
Z tego co dowiedziałem się od bardziej doświadczonego gracza to głównie się je robi, żeby uzyskać dostęp do dream island.

Czyli potencjał tak fajnej aktywności, która wymagała by od gracza trochę zaangażowania, zebrania 4 os i stawienia czoła jakimś tam wyzwaniom, została moim zdaniem trochę zmarnowana, a to nie jest trudne żeby po przez "fabułę" gry trochę zachęcić i zaznajomić graczy z czymś takim, albo tak nagrody, które skuszą nie tylko ludzi, którzy walczą o access na dream, który już nazwał bym late game na otsie.

4. Zmiana NPC z daily misjami
Tutaj od razu nawiąże do pkt 3, zamiast dawać nurzące misje "zabij x mobów za x expa", można by stworzyć npc z dziennymi misjami, który będzie zachecał, czy lekko zmuszał graczy, żeby korzystali z kontentu jaki oferuje ots.
"Przygotowałem dla Ciebie specjalna nagrodę, ale żebyś ja otrzymał musisz z powodzeniem wziąć udział w dungeonie."
I proszę bardzo taka prosta rzecz, taki prosty NPC, a gracz zrobi daily misje i weźmie udział w jakiejś atrakcji, zamiast postawić bota na wybrany resp mobów, żeby daily misja mu się sama zrobiła.
W takich daily misjach można kombinować do oporu.
"musisz wziąć udział w 3 eventach", "musisz zagrać w jedną z mini gier", "musisz stoczyć bitwe na arenie", "musisz zniszczyć metin stone", i tp.
Moim zdaniem to dużo ciekawsza alternatywa i wymusi trochę zaangażowania w graczu, niż tylko zmienić na chwile spota, na którym stawia bota.
 
5. Dodanie daily bosów dla małych ekip.
Istnieją bosy wieczorne, ale nie każdy może być o odpowiedniej porze, a robienie bossa całym serwerem to zupełnie inny vibe, niż daily bossy, które każdy gracz robił by w dogodnej dla siebie porze i wymagały by zebrania ekipy 4-6 osobowej.
Fajnie by było, gdyby to nie był sam tp do rooma z bosem, a bardziej to widzę jako krótkie pokoje wyzwać, a za ich przejście nagrodą będzie walka z bossem.

6.Castle war
Na tiberi kiedyś był event, w którym guildie walczyły o zamek, z tego co dowiedziałem się tutaj był taki sam.
Kiedy zapytałem na game chacie czemu takich rzeczy już nie ma, dostałem odpowiedź od jednego z adminów z dość negatywnym wydźwiękiem "a skąd weźmiesz guildie, "większość z was by dostała zajazd i sie spłakała".
Rozumiem, że ciężko jest zachować balans w pvp na otsie, który stoi kilka lat, a no nie ma co się oszukiwać, że pvp nie jest zbalansowane i ciężko było by to zmieniać.
Mój pomysł na obejście tego to stworzenie eventów, takich jak castle war, na którym statystyki wszystkich uczestniczących graczy były by sprowadzane do tej samej wartości, wtedy każdy mógłby brać udział, niezależnie czy to doświadczona osoba z 5 rebami, czy 300lv w soul secie.
Po wydarzeniu wszystko by wracało oczywiście do normy, ale na czas jego trwania powstał by balans, który dał by każdej drużynie równe szanse i o zwycięstwie  zaważył by skill, czy zgranie, czy taktyka, a nie ilość poświęconych godzin na expie.
Obecne pvp na otsie można powiedzieć, że nie istnieje, a żeby nawet sie pobawic z osobami, które praktykują tą formę rozrywki, to bez postaci po 4 rebach nawet nie ma co wychodzić z depo.
Takie zrównywanie statystyk na określone eventy jak castle war mogło by przywrócić sens istnienia pvp na serwerze.

Kilka moich przemyśleń, sugestii jako nowy, świeży gracz.
Uważam, że ots ma sporo niewykorzystanego potencjału i dużo rzeczy, które są ewidentnie do zmiany i nie wymagało by to zbyt dużego wkładu pracy (np. taski i daily NPC), a jednak jest to w póki co mało zadowalającym miejscu.
 
Osoby które lubią ten post: Krzychu

Mrozu

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2023, 23:18:21 »
Fajne propo, ale prawie każda z nich prawie wymaga ogromu czasu, a niestety oprócz Rexii pracujemy normalnie i nie ma aż tyle czasu, żeby tyle dodawać/zmieniać, dlatego możemy przykładowo te taski zrobić na wiosne, bo dungeona chcieliśmy już zrobić drugiego pół roku temu, ale no nie ma czasu na to. Tak samo chcielismy zrobic event, gdzie kazdemu sie beda resetowaly staty, zabieralo EQ, poswiecilismy na to mase roboczogodzin a i tak się nie udało, ale może wrócimy do tego, bo kod dalej jest tylko zakomentowany.

//Co do daily misji to i tak tylko 1% nowych sie pyta o takie rzeczy, a jak dodalismy teraz jaroslawa, ktory nie wymaga wlasnie prostych rzeczy typu zabij X potworow to prawie nikt z niego nie korzysta, ogolnie tibia to zamysl aby wbijac jak najwiekszy lvl i robic questy  :)
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 23:29:05 wysłana przez Mrozu »
 

Omen

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2023, 23:48:50 »
Fajne propo, ale prawie każda z nich prawie wymaga ogromu czasu, a niestety oprócz Rexii pracujemy normalnie i nie ma aż tyle czasu, żeby tyle dodawać/zmieniać, dlatego możemy przykładowo te taski zrobić na wiosne, bo dungeona chcieliśmy już zrobić drugiego pół roku temu, ale no nie ma czasu na to. Tak samo chcielismy zrobic event, gdzie kazdemu sie beda resetowaly staty, zabieralo EQ, poswiecilismy na to mase roboczogodzin a i tak się nie udało, ale może wrócimy do tego, bo kod dalej jest tylko zakomentowany.

//Co do daily misji to i tak tylko 1% nowych sie pyta o takie rzeczy, a jak dodalismy teraz jaroslawa, ktory nie wymaga wlasnie prostych rzeczy typu zabij X potworow to prawie nikt z niego nie korzysta, ogolnie tibia to zamysl aby wbijac jak najwiekszy lvl i robic questy  :)

Pracujesz poza iglica? Myslalem, ze jestes na tyle zarobiony, ze alko ci pucuje gale na tronie, a tu jednak 😔
 

Verin

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2023, 23:53:56 »
Zgadzam się z tym co napisałeś, zamysł tibii w expienie i questy, a to o czym piszemy te misje, eventy, aktywność to są dodatki.
To w czym moim zdaniem Rexia nie radzi sobie dobrze to zachęcanie graczy do takich rzeczy.
Jaka by aktywność nie była fajna to ludzi głównie interesują nagrody, a tutaj często one są nie opłacalne.
Mam wrażenie, że dużo nagród to po prostu lv i są one ustawione pod graczy po kilku rebach, bo dla nich te 500lv, czy 1000lv to jest sporo, ale np dla mnie, gracza bez rebow to taka nagroda jest no niczym, bo ja często jestem w stanie szybciej wbić na expie tyle lv, co przewiduje nagroda za jakiegoś bosa.
Dzisiaj zrespił się pod depo, jakiś wilk chyba? Nagrodą za niego było 300lv, no to z mojej perspektywy jest trochę XD
A pro po Jaroslawa to też problem może jest, że nie warto? nie wiem jakie ma przewidziane nagrody, bo szczerze mowiac to ja nawet o nim nie słyszałem, ale jak by nagrody u niego byly fajne i oplacalo je by sie robic to nie widze powodu, dlaczego ludzie mieli by z tego nie korzystac.
Porównuje też Rexie z innymi otsami, bardziej skupiających się na rpg i to co tam było moim zdaniem bardzo fajne, a tu tego brakuje to łączenie zadań różnych i obracanie tym.
Tam też odblokowywało się różne krainy, tak jak tutaj Hades, Atlantis, Elite i tp i tam wszystkie aktywność jak zabijanie mobów, bosów, taski się zazębiało i gra Cie zmuszala, żebys korzystał z jej kontentu.
Bo żeby zdobyuć access trzeba bylo zrobic wszystkie misje u danego npc, a ten npc raz chcial zebys mu cos przyniosl, raz kazal Ci zrobic taska, raz zrobic bosa, innym razem dunga, wiesz zrobienie accessu wymagało od Ciebie, żeby skorzystał z tego co mają do zaoferowania.
A tutaj uwazam, że brakuje tego, żebyś Cię tą "fabuła", tymi dostępami troche przymuszali graczy, żeby po prostu poznawali otsa i korzystali z jego zasobów :D takie jest moje zdanie, to jak z tym dungiem, macie taka atrakcje i jak gracz nie wyczyta na stronie, ze istnieje cos takiego to moze sie nigdy o tym nie dowiedzieć XD
 
Osoby które lubią ten post: Krzychu

Cachmaker

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2023, 00:51:30 »
daily akurat zostawic, pomoga to powyzej 700k lvl , wydajesz pare pkt u patryka czy jakis prosty task u kuby i wpada ladnnych pare lvl

a omen ssie chuja dla sandala gdy harfa go rucha w dupe
 

Omen

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2023, 03:36:44 »
daily akurat zostawic, pomoga to powyzej 700k lvl , wydajesz pare pkt u patryka czy jakis prosty task u kuby i wpada ladnnych pare lvl

a omen ssie chuja dla sandala gdy harfa go rucha w dupe

pomyliles mnie z twoja matka randomie

harfa to git
 

cyniogitejro

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2023, 07:41:59 »
przeciez juz od dawna wiadomym jest ze mrozu nie chce zeby byly gildie na tym serwerze, to do 6 pdpkt @Verin

a co do reszty to wiadome chyba jest dla kazdego ze tibia to nie jest normalny mmorpg w ktorym masz questy od 1lvla i masz pokazane aktywnosci ktore mozesz wykonac itd ciag misji fabularnych i jakies side questy - dlatego nie bedziesz prowadzony za raczke i sam musisz odkryc co sie dzieje na otsie

taski byly kiedys dobre a obecnie sa tylko do achi byly wprowadzone dawno temu i moze przydalby sie rework

a jako moja propozycje proponuje wyjebac bugfindera z achi - obecnie niemozliwy do zrobienia praktycznie achi i z kazdym dniem bugow coraz mniej

i zmniejszenie liczb wiadomosci do marszalka 2x albo 4x
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 07:46:41 wysłana przez cyniogitejro »
 

Verin

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2023, 09:28:40 »
Masz rację, tibia to nie gra gdzie fabuła Cie prowadzi od 1 lv, ale to jest kolejny problem na Rexii, który zauwazyłem i opisałem w wiadomości wyżej, że za poszczególne eventy/aktywności nagrody są słabe i nie zachęcające do ich robienia.
Jeśli coś ma fajne nagrody i jest opłacalne to oczywiste, że każdy to będzie robił dla zarobku, itemów, czy expa.
A na otsie często te nagrody są nijakie, albo zrobione pod high level graczy po kilkua rebornach, bo nagroda rzędu 300-800lv może satysfakcjonować gracza po 3-5 rebach, ale dla mnie to jest dosłownie nic, bo ja w takim samym czasie, albo i szybciej zdobędę to na expie.
Uważam, że ots w jakiś sposób musi delikatnie zaznajamiać nowych z kontentem jaki oferuje, bo skoro takie dungeon już jest zrobiony to czemu ma się marnować i być zapomniany? Trochę to bezsensu.
Zamienić zadania daily u Kuby z temple z "zabij z mobow za x expa", na takiego, którego opisywałem w poście to chyba nie był by jakiś kosmiczny problem, a już gra by zmusiła nowych graczy, żeby korzystali z atrakcji jakie oferuje ots i poznali go trochę :D
 
Osoby które lubią ten post: Krzychu

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2023, 10:36:24 »
daily akurat zostawic, pomoga to powyzej 700k lvl , wydajesz pare pkt u patryka czy jakis prosty task u kuby i wpada ladnnych pare lvl

a omen ssie chuja dla sandala gdy harfa go rucha w dupe

pomyliles mnie z twoja matka randomie

harfa to git

harfa to git a braciszek sandal pisal ze mu dupe obrabiales, taki wlasnie jestes farmazon i falszywy pies



pozdrawaiam wyjasniony po raz 357 z argumentami a ty dalej pisz farmazon bez argumentow <3

Co do propozycji to fajne, dodałyby "świeżosci" ale pewnie czasochłonne zmiany.


 

Krzychu

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2023, 10:45:49 »
alko a te 357 razy to liczyles? co jesli 356? albo 358?
 :(
 

Harfik

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2023, 11:00:56 »
prosze sie odczepic, z ucha nie strzele, do przeciwnikow nie pojde, po prosttu zakonczylem wspolprace z pewnymi osobnikami o plci nijakiej pozdro
 

mortris

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2023, 12:01:17 »
@Verin
1. Kompletny rework tasków.
Zgadzam się z tym i @Mrozu pomyśl nad tym.

6. Castle war
Rozumiem, że ciężko jest zachować balans w pvp na otsie, który stoi kilka lat, a no nie ma co się oszukiwać, że pvp nie jest zbalansowane i ciężko było by to zmieniać.
Po wydarzeniu wszystko by wracało oczywiście do normy, ale na czas jego trwania powstał by balans, który dał by każdej drużynie równe szanse i o zwycięstwie  zaważył by skill, czy zgranie, czy taktyka, a nie ilość poświęconych godzin na expie.

Odpowiedż: spoko to jest.





@Mrozu napisałeś w wypowiedzi że chciałeś wprowadzić już dawno drugi dungeon ale  nie masz czasu na to więc pisać dungeon drugi i wprowadzić po wiosennej aktualizacji lub pod koniec roku.
@Mrozu poprawić żeby we wszystkich profesjach był lepszy balans nie tylko pod pvp.
A tak jak wspomniał coś w temacie @Verin o bocie to ja bym niektóre opcje ograniczył lub zablokował w bocie bo co to za sztuka bić się na bocie w pvp i nie ma z tego żadnej frajdy tak samo w ekspie co to za frajda puścić bota na jakimś ekspowisku żeby nam wyekspił lvl na postaci  a co za tym idzie postacie wtedy są mniej wartościowe tak samo eq a jak się samemu ekspi to trzeba czasu trochę poświęcić.

Pomyśl nad tym co napisałem @Mrozubo wiem co pisze.
 

Omen

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2023, 12:40:42 »
daily akurat zostawic, pomoga to powyzej 700k lvl , wydajesz pare pkt u patryka czy jakis prosty task u kuby i wpada ladnnych pare lvl

a omen ssie chuja dla sandala gdy harfa go rucha w dupe

pomyliles mnie z twoja matka randomie

harfa to git

harfa to git a braciszek sandal pisal ze mu dupe obrabiales, taki wlasnie jestes farmazon i falszywy pies



pozdrawaiam wyjasniony po raz 357 z argumentami a ty dalej pisz farmazon bez argumentow <3

Co do propozycji to fajne, dodałyby "świeżosci" ale pewnie czasochłonne zmiany.

spokojnie dzieciaczku, ja rozumiem, ze ty wierzysz we wszystko co ci napisza i lykasz wszystko do pyska ale na harfe zlego slowa nie powiedzialem takze musze cie znow w szeregu na samym koncu jak zawsze ustawic.

No i po raz 357 farmazonisz bez argumentow <3
 

Omen

Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Luty 2023, 12:47:08 »
Alkus, bo kolega mi powiedzial, ze masz 13 lat, wierze mu wiec potwierdzone info  8)
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Propozycje wiosennej aktualizacji 2023 okiem świeżaka
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Luty 2023, 13:34:35 »
Dobrze ze każdy wie ze jesteś bardzo szczerym chłopakiem przez co napewno sandał skłamał a Ty tak nie mówiłeś, tak samo jak nigdy na przegranych walkach Cię nie było, albo jak Twoje chary ktoś łapał to zły na nich był, a jak ktoś od nas był złapany albo walka wygrywana to omen w swoich kolorkach wlatuje, niektórzy maja taki sposób na życie, niektórzy inny, Ty kłamstwem próbujesz się wybielać zrobić z siebie nie wiadomo kogo a każdy wie ze jesteś największym farmazonem a ludzie z średnia iq szympansa ci przyklaskuja.

Jak chcesz popisać to pisz pw nie będę daremnie zaśmiecał tematu odpisując na twoje farmazony i wypociny