Here you can change website language:

Autor Wątek: Pozbycie się dużych ilości pp  (Przeczytany 2671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arreczek

  • Przybysz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: -1
    • Zobacz profil
Pozbycie się dużych ilości pp
« dnia: 14 Kwiecień 2023, 13:26:39 »
Proponuję wprowadzić podatek od wystawienia oferty oraz od sprzedaży by pozbyć się powoli dużej ilości pp z obiegu.
Głównie propozycja aby np ze sprzedanego przedmiotu 1000pp podatek wynosił np 8% czyli 80pp, a  jeżeli chodzi o wystawianie, to np 10pp za wystawienie przedmiotu, bo dużo ofert na markecie to jakieś gówna + spam typu kupie Random Boxa po 1pp itd.
 

Mrozu

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2023, 13:31:29 »
Hmm, fajny pomysł, co na to reszta?
 

Cachmaker

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2023, 21:23:49 »
chujowy pomysl, nie pozdrawiam
 

Arreczek

  • Przybysz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: -1
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2023, 09:36:40 »
Cachmaker,
dlaczego chujowy pomysł, daj jakieś argumenty.
 

Octavia

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:07:58 »
Bez sensu może dlatego że niektórzy tutaj mają po pare mln pkt ?. Plus mają od chuja wszystkiego więc mało co kupują, Stracą tylko nowi gracze tak naprawdę. Chujowy pomysł :p
 
Osoby które lubią ten post: Cachmaker

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:19:46 »
Dokładnie tak jak wyżej, prowizja od wystawienia oferty obciąży osoby które chcą zarobić, a osoby które maja po kilka milionów nic na tym nie stracą, jeżeli miałyby to być prowizje rzędu 10% bo mniejsze nie maja sensu, to osoba wystawiająca item za 5000, straci 500pp, a kupujący nic. Ewentualnie możnaby obciążać prowizja kupujących czyli zrobić system który do cen itemow dodaje 10% i pokrywa to kupujący, trochę podniosło by to ceny itemow oraz tez troszkę punktów spaliło.


 
Osoby które lubią ten post: Cachmaker

Mrozu

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:24:30 »
Ale alternatywa, którą dałeś działa dokładnie w ten sam sposób i tu jeszcze bardziej nowi tracą, bo to oni głównie kupują te itemy, a nie sprzedają.
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:30:19 »
Co nowi kupują? Bo wydaje mi się ze w początkowej fazie gry niczego im nie brakuje, bo co jakiś czas są serwisy questowe, do dostępów wszystko można kupić.

A itemy od których byłyby największe prowizje typu lost random box, dream legi, dream bootsy, lost goblety itp. raczej ich na to nie stać :) a jak już to musza coś sprzedać żeby kupić, bo punkty nie biorą się z nikąd.

Nowi zarabiają wystawiając itemy typu szmatki, vcki itp.


 

Mrozu

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:38:52 »
No właśnie mam staty i nowi dużo więcej kupują niż wystawiają, punkty biorą kupując je normalnie, te wszystkie szmatki czy lost itemy wystawiają oldy.
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:44:48 »
No właśnie mam staty i nowi dużo więcej kupują niż wystawiają, punkty biorą kupując je normalnie, te wszystkie szmatki czy lost itemy wystawiają oldy.

A to myślałem ze na odwrot, z tego co pisałem z nowymi to pisali ze zbierają dc, albo szmatki. Ale starych tez dużo farmi w sumie, ewentualnie możesz podzielić prowizja, 5 za wystawienie i 5 za kupienie.


 

Aruniko

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:47:11 »
nie no prowadz pit na rexi na koniec kazdego rou bedziesz wystawial i od zysku bedzie musial zaplacic podatek 23% i elo :D
 

Dorkowaty

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwiecień 2023, 10:52:52 »
Co nowi kupują? Bo wydaje mi się ze w początkowej fazie gry niczego im nie brakuje, bo co jakiś czas są serwisy questowe, do dostępów wszystko można kupić.

A itemy od których byłyby największe prowizje typu lost random box, dream legi, dream bootsy, lost goblety itp. raczej ich na to nie stać :) a jak już to musza coś sprzedać żeby kupić, bo punkty nie biorą się z nikąd.

Nowi zarabiają wystawiając itemy typu szmatki, vcki itp.

Mogę ci powiedzieć jako nowy gracz, że bardzo dużo rzeczy kupuję od itemków na dostępy po eq w momencie kiedy nie mogę dłuższy czas znaleźć serwisu, a i zdarza się, że takie pierdoły jak stamina dolle itd bo przecież trzeba expić na raz x postaci. Na pewno nie jestem wyjątkiem, a raczej regułą dla początkowego gracza.
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień 2023, 11:00:03 »
Co nowi kupują? Bo wydaje mi się ze w początkowej fazie gry niczego im nie brakuje, bo co jakiś czas są serwisy questowe, do dostępów wszystko można kupić.

A itemy od których byłyby największe prowizje typu lost random box, dream legi, dream bootsy, lost goblety itp. raczej ich na to nie stać :) a jak już to musza coś sprzedać żeby kupić, bo punkty nie biorą się z nikąd.

Nowi zarabiają wystawiając itemy typu szmatki, vcki itp.

Mogę ci powiedzieć jako nowy gracz, że bardzo dużo rzeczy kupuję od itemków na dostępy po eq w momencie kiedy nie mogę dłuższy czas znaleźć serwisu, a i zdarza się, że takie pierdoły jak stamina dolle itd bo przecież trzeba expić na raz x postaci. Na pewno nie jestem wyjątkiem, a raczej regułą dla początkowego gracza.

A jeżeli tak to spoko, nadal jednakże uważam ze podzielenie prowizji po pół byłoby najsprawiedliwsze.


 

Verin

Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwiecień 2023, 11:00:34 »
Moim zdaniem ten pomysł ma jakiś sens, ale może mieć zupełnie odwrotny skutek.
Nałożenie prowizji na wystawianie przedmiotów mogło by uderzyć delikatnie na przykład w kieszenie wędkarzy, ale może doprowadzić po prostu do wzrostu cen przedmiotów i wtedy znowu tracą tylko nowi gracze, ludzie którzy skupują te itemy z marketu.
Czy prowizja od kupna, czy sprzedaży moim zdaniem nie wpłynie to na pobudzenie rynku i nie uderzy w kieszenie najbogatszych graczy.

Jeśli chciałbyś Mrozu pobudzić rynek i sprawdzić, aby gracze mający kilka mln ppków zaczęli je w jakiś sposób tracić/inwestować moim zdaniem wyjście jest jedno, musiał by powstać nowy system/przedmiot, który by był na tyle atrakcyjny, aby ludzie chcieli na niego wydawać swoje oszczędności.
Takim system jest chociażby rozbudowa domków, nie jeden gracz wydał kilkaset tysięcy ppków, żeby zrobić go na bóstwo.
Jednak ta opcja jest już na ots'ie długi czas i kto miał z elity serwerowej rozbudować swoją posiadłość to już to zrobił i nie jest to już efektywne.

W mojej opinii na pobudzenie rynku i zachęcenie najbogatszych do inwestycji swojego kapitału pozytywnie może wpłynąć tylko stworzenie analogicznego, uniwersalnego systemu, który ich zainteresuje i gdzie będą mogli je wydać.
Stworzenie np prawdziwego kasyna w tibii, jako jakiś weekendowy event, albo licytacje na jakieś limitowane, customowe przedmioty, które mogą być drogie i pożądane.
Jest to do ogarnięcia, tylko trzeba chwile nad tym pomyśleć i się zaangażować, ale pójście po najniższej linii oporu i stworzenie prowizji marketowej raczej dużo nie zmieni.
 

Arreczek

  • Przybysz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: -1
    • Zobacz profil
Odp: Pozbycie się dużych ilości pp
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwiecień 2023, 14:08:19 »
Weźcie pod uwagę to, że to ma skutek długotrwały , a nie nagle w 1 dzień miesiąc pobudzić wartość Pp, sam jako nowy gracz kupowałem, oraz wystawiałem rzeczy, samo wystawienie przedmiotu powinno być płatne by zniwelować tych kretynów co dla jaj sobie kupują np gobleta po 1 pp, tam jak ktoś wspomniał, w większości to starzy gracze kupują jak i sprzedają i z samego lost boxa 20k pp z 8% podatku to już sie nie mała suma pp robi.