Here you can change website language:

Autor Wątek: Propozycja dodania większej ilość daily aktywności  (Przeczytany 1038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Verin

Propozycja dodania większej ilość daily aktywności
« dnia: 04 Luty 2023, 17:57:34 »
Siemanko, z mojej perspektywy jako nowego gracza brakuje daily aktywność na otsie, dziennej rutyny do wykonania przez gracza.
Zaznaczę, że mam narazie dostęp jedynie do Hadesu i Atlantis i jestem świadom, że na dalszych wyspach znajdują się daily NPC, ale tak jak access na pierwsze lokacje robi się bardzo szybko, tak Elita wymaga już kilku dni pracy, uczęszczania na bosy i tak dalej, a o Lost City to nawet nie będe wspominał  ;D
Można śmiało powiedzieć, że ots w dużej mierze skupia się na graniu RPG i w early game moim zdaniem brakuje aktywności, które mogłby by nie co urozmaicić rozgrywkę i zachęcić gracza do jak najczęstszego zaglądania na ots, chociażby żeby zrobić tą daily rutyne.
Pomysły:
1. Dodanie na początkowe lokacje Gold City, Hades, Atlantis, daily NPC, którzy codziennie mieli by zadania dla graczy, może to być zabicie odpowiedniej ilości mobów, czy przyniesienie przedmiotów, które wypadaja z konkretnego moba, może to być zadanie żeby wziąć udział w określonej liczbie daily eventów, żeby zabić wieczornego bossa, czy zagrać z kimś w jedną z mini gier, albo zawalczyć z kimś na arenie, czasem coś prostego i nie czasochłonnego, co zachęci gracza do skorzystania z niezbyt popularnych atrakcji na serwerze.
2. Dodanie NPC u którego można wymieniać zebranie pkt u daily NPC.
Za wykonywanie daily zadań u wyżej wymienionych NPC gracz otrzymywał by pkt, które po uzyskaniu odpowiedniej ilości można wymieniać na np: transform ringa, staminera, czy może za bardzo dużą ilość pkt golden falcon? rzeczy, które przydadzą się nowym graczom, ale też uniwersalne jak staminer, czy exp boost, które przydadzą się każdemu graczowi na otsie.
3. Dodanie daily bossów.
Fajnie było by dodać na ots daily bossy, coś podobnego jak na rl tibii.
Doceniam, że jest wieczorny boss, natomiast jest to aktywność tylko dla ludzi, którzy akurat wtedy mają czas i możliwość w nim uczestniczyć, a co z graczami, którzy nie mogą?
Daily bossy każdy gracz mógły robić w dogodnym dla siebie czasie, oraz zachęciło by to ludzi do kooperacji, bo żeby przeteleportować się do rooma z boosem potrzebne by było 4, bądź 6 osób.
Mógłby być jeden unikatowy boss na każdą z wysp. Gracz z upływem czasu i robieniem dostępów odblokowywał by również nowego bossa.
4. Zmiana [daily] Kuby.
Nie wiem czy tutaj ja mam pecha, czy Kuba często daje niepraktyczne zadania, które są po prostu nie opłacalne, ale jak po wbiciu 450lv z wielką ciekawością poszedłem do niego i dostałem misja zebicia 1500 potworów, których nigdy na oczy nie widziałem za chyba 2000lv, co na 450lv nie jest jakąś zawrotną ilością i wbija się to momentalnie, to podziękowałem Kubie  :-X
Uważam, że jego system zabić x ilość określonych mobów za x leveli nie jest zbyt ciekawym systemem daily zadań, może coś z punktu pierwszego było by ciekawszą alternatywą?
To chyba na tyle, takie moje spostrzeżenia, dobrze mi się gra na otsie, złapałem wkrętkę, ale jest jeszcze bardzo duże pole do popisu i sporo rzeczy, które można by zmienić/dodać, żeby na takim kilkuletnim otsie, w dużej mierze RPG, uatrakcyjnić życie graczom i zachęcić ich do regularnego grania i stawiania wspólnie czoła wyzwaniom jak chociażby daily bossy  :)