Here you can change website language:

Autor Wątek: Wiosenna Aktualizacja  (Przeczytany 10981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KapitanBomba

Wiosenna Aktualizacja
« dnia: 17 Luty 2022, 13:28:50 »
Witam wszystkich do aktualizacji wiosennej jeszcze trochę zostało, ale myślę że można by było tutaj wpisywać swoje propozycję które @Mrozu rozpatrzy lub też nie.

Moje propozycje na aktualizację:
- Zbalansowanie Mage bomby dla EKa (dodać dmg do niego)
- Pozostawienie miasta Ice City (można zrobić jako dostęp)  z którym można by było wiązać przyszłość w rozwijaniu nowych questów na itemy pośrednie dla danej profesji:
Soul Mage/Heal Maker:
- Legi na 400k bo nie ukrywajmy jest przepaść masz soul legi a później dopiero lost legi proponuje np. Ice Legs (Arm:8000, protection all +6%, MP +25%) (Quest średnio trudny)
- Boots na 400k Ice boots (Arm:8000, protection all +5%, MP +15%)
- Ice Shield na 500k (Def:500, protection all +4%, HP/MP +10%)
- Przywrócenie backpacków z przed zimowego update
- Poprawienie questów na Lost Blessing Deed (usuń bergony a daj bestie normalnie)
- Guild Bonus zmodyfikuj żeby po wejściu w TP nie było 5 lizardoxów na klatę bo nikt tego nie ustoi EKiem.
- Spell UE 600k ogarnicz jak inne spelle UE że 10 osób nie możesz bić.
 

Simon

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2022, 13:54:02 »
Jedynie pomysł z poprawieniem bomby który jest wałkowany od dawna jest spoko reszta do kosza
 

KapitanBomba

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2022, 14:04:55 »
Jedynie pomysł z poprawieniem bomby który jest wałkowany od dawna jest spoko reszta do kosza
Twój status randoma będzie do kosza.
 
Osoby które lubią ten post: Krzychu

Krzychu

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2022, 14:07:27 »
ten shield i buty bez sensu, masz dragon scale legi na 400k (atlantis) a shield masz lost i elite
 

Krzychu

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2022, 14:11:19 »
a co do zostawienia ice city - wiosenna aktualizacja i lodowa wyspa? nie pasuje troche, ale mozna by dodac jakies nowe miasto
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2022, 14:13:29 »
propozycje odemnie

-usuń tpowanie wszystkich charów do temple na castle
-dodaj war zone na którym sie nie pada albo lvla nie traci
-dodaj coś na castle żeby oponentom opłacało sie wbijac, jakaś medium stamina/dc albo dodatkowe expowisko
-jakies najazdy z upkami +8,+15 bo teoretycznie to trzeba jebnac 15 daily questów żeby 1 item ulepszyć na 150.
-ogarnij jakoś tego peta bo w sumie fajna opcja tylko nie opłaca się i nie dopracowana
-dodaj offer system dla wiadomości
-informacja na postaci czy ma peta/platne outfity
-skoro z wędek jest taki chujowy loot to zmniejsz ilość dc potrzebną do jej zrobienia o połowę
-jakiś system który będzie wypierdalał ludzi po iluś sekundach spod depo jak nie będą nic robić bo to troche wkurwiające że non stop są sloty zajęte albo niech support częściej zwraca na to uwage

« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2022, 14:15:04 wysłana przez Alkoholik »


 
Osoby które lubią ten post: Krzychu

KapitanBomba

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2022, 14:15:22 »
a co do zostawienia ice city - wiosenna aktualizacja i lodowa wyspa? nie pasuje troche, ale mozna by dodac jakies nowe miasto
Zawsze można nazwać Spring city xD
 

Simon

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2022, 14:15:34 »
War zone jest spoko rozwiązaniem może dzięki temu były by walki
 
Osoby które lubią ten post: vitamins, Alkoholik

cyni0

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Luty 2022, 14:25:14 »
od bomby
6, 8, 9 podpunkt
od alkusia
wszystko git oprocz 2 ostatnich

dodawanie wiekszych % na chary 400k+ spowoduje ze nic sie nie bedzie dalo zrobic rp/ek na ptero a i druid bedzie o wiele silniejszy co za tym idzie dmg sie nie zwiekszy a tankowanie o tyle % da wielka roznice
 

Nyga Ricz

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Luty 2022, 15:50:01 »
Ja mam propozycję co do Hunting Areny:

- postawić jakieś drzwi przed tp powrotnym  może? Zauważyłem, że kilka razy postać przy lurowaniu wchodziła mi w tp próbując wyminąć potworki (nie wiem czy tylko ja mam ten problem, a może ja coś źle ustawiłem)
- dodanie nowych potworów "Puszek" na HA. Nie expiłem jeszcze na nich, także to taka luźna propozycja
 

kakmak

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Luty 2022, 19:49:41 »
Trochę głupi pomysł ale moja propozycja byłaby taka żeby reborn w zależności od klasy dawał różne perki przykładowo
Ms po rebie - +10% do DMG
Ed po rebie - +5% do DMG i +5% do heala dziękuję czemu byłby bardziej usefull na cięższych questach po rebie gdzie zyskiwałby na siochu z rebem
RP po rebie - 5% max HP więcej i 5% DMG więcej opcja byłby trochę bardziej tankowaty i zyskał trochę na DMG
Ek po rebie 10% max HP więcej jedyny minus to że DMG miałby hukowy ale wszystko do ustalenia
Proszę nie hejtować to tylko moja propozycja ewentualnie jeżeli te Buffy się wydawałby za mocne dla poniektórych klas to można by zmniejszyć ten bonus
Pozdrawiam
 

Alkoholik

  • Zasłużony
  • Mistrz Pióra
  • *
  • Wiadomości: 1873
  • Polubień: 701
  • Reputacja: -158
    • Zobacz profil
Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2022, 19:58:44 »
A no i najważniejsze, ogarnij wkoncu to castle bo to bardziej niż castle wyglada jak bicie stone pod depo, czyli każdy wali Kinga żeby zrobić jak największy dmg, zamiast się normalnie bić. Nie wiem w jaki sposób to rozwiązać, może zmniejsz mu hp i wygrywa drużyna która zabije Kinga, ale w sumie wtedy ktoś by pod koniec kleił targeta.

Albo drugi myśle lepszy pomysł zrobić coś takiego jak ten massive battle event, ze walka powiedzmy do 30 fragow przez 15-20 minut, kto najwiecej zabije wygrywa. Bo takie castle jakie jest teraz nie ma żadnego sensu bo obie drużyny wychodzą palkami albo magami z potem i nie da się ich zabic, a jak tracisz 5 minut na próbę zabicia kogoś to w tym samym czasie przeciwna drużyna robi dmg kingowi i wygrywa castle i to jest już nudne w chuj po 3 miesiącach wbijania co dwa dni i robienia dmg kingowi zamiast coś się pobić


 

Simon

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2022, 20:29:31 »
Trochę głupi pomysł ale moja propozycja byłaby taka żeby reborn w zależności od klasy dawał różne perki przykładowo
Ms po rebie - +10% do DMG
Ed po rebie - +5% do DMG i +5% do heala dziękuję czemu byłby bardziej usefull na cięższych questach po rebie gdzie zyskiwałby na siochu z rebem
RP po rebie - 5% max HP więcej i 5% DMG więcej opcja byłby trochę bardziej tankowaty i zyskał trochę na DMG
Ek po rebie 10% max HP więcej jedyny minus to że DMG miałby hukowy ale wszystko do ustalenia
Proszę nie hejtować to tylko moja propozycja ewentualnie jeżeli te Buffy się wydawałby za mocne dla poniektórych klas to można by zmniejszyć ten bonus
Pozdrawiam

Propozycja totalnie bez sensu byłeś kiedyś na questach ?
 

Vallention

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty 2022, 20:30:59 »
Ja mam propozycję co do Hunting Areny:

- postawić jakieś drzwi przed tp powrotnym  może? Zauważyłem, że kilka razy postać przy lurowaniu wchodziła mi w tp próbując wyminąć potworki (nie wiem czy tylko ja mam ten problem, a może ja coś źle ustawiłem)
- dodanie nowych potworów "Puszek" na HA. Nie expiłem jeszcze na nich, także to taka luźna propozycja

A latasz na otc czy elfie ?

Ja miałem też tak kiedyś jak Nyga i w moim przypadku był to elf.


---------------------------------------------------------------------

Co do aktualizacji wiosennej:

1. Moja propozycja bossów z innego postu.

2. Poprawienie MS - wydaje mi się lekko bezużyteczny w stosunku do innych profesji.

3. Dodanie nowej waluty 100 dc = 1 coś. Myślę, że lepiej trzymać czegoś 100 niż w kilku bp dc.

4. Dodanie nowego dostępu (może od tego 5 reba?), a na niego np jakieś unikalne itemy, które trzeba wylocić ale nie z mobów od 150k tylko takich, na które np można wejść po osiągnięciu 2 reba ale np tylko do 500k. Dodatkowo można by się pokusić o to, że NPC, który zleci nam tą misję na dostęp będzie chciał żebyśmy znaleźli 10 statuetek rozwalonych po całym świecie Rexii (coś jak było na Halloween). Mógłby też być Quest, który zakończył by przygodę na Loscie, po prostu że trzeba go zrobić (tak jak exp quest na elite).

5. Co do samych nowych Questów to może coś w stylu ulepszonego Arena Questu? Czyli też jakieś hardkorowe bossy podrasowane niekoniecznie dające level. Albo coś w stylu poi z dźwigniami tylko bardziej w stylu, że np. dźwignia otwiera bramę ale otwierając dźwignie nie dobiegniesz do bramy bo się zdąży zamknąć i ktoś za bramą będzie Ci musiał otworzyć. Pomysłów mam dużo co do takich Questów to są takie przykładowe, ale myślę, że fajna byłaby jakaś odskocznia od klasycznego bicia tylko mobów. Albo jakieś wiadomości typu 'Teleport znajdziesz tam gdzie skalne równiny'. Nie wiem może źle myślę, bo to jednak tibia ale no fajna odskocznia myślę by była.

6. Może system pomocy w Questach? Taki market jak na stronie i oferty w dc/pp. Np. 'Gracz xyz szuka blokera na Mage Bomb oferuje 500pp', ktoś bierze tą ofertę i powiedzmy, żeby uczciwie było i fair to nagrodę dostaje w tedy kiedy: Ten któremu pomaga kliknie na skrzynkę i odbierze nagrodę, a pomagający mu w tym Quescie ma od chwilii kliknięcia np 3 minuty, żeby także kliknąć na skrzynkę bo inaczej nagroda mu przepadnie.

Co do umawiania czasu kiedy ten Quest miałby być czyszczony to też można by wprowadzić jakąś zakładkę w stronie do komunikacji z taką osobą, która to wykupi.(Wiem kupa roboty, ale zachęciło by to do pomocy graczą, którzy zaczynają. Widać zresztą ile dziennie mamy na chacie Questowym pomocy w różnych Questach choćby na Elite)

7. Tutaj trochę postawię kontrowersyjną tezę. Ale czy NPC Bary na Elite jest potrzebny? Korzysta ktoś z niego? Nie piszę, że do wywalania, bo nie mam pojęcia jak to u innych graczy wygląda.

8. Tak samo nie wiem czy w tej chwili Elite Gladiatory u Pjotera są opłacalne, bo mamy możliwość na każdym rebie expienia na ptero, ale tutaj też nie wiem jak będzie po wprowadzeniu 5 reba kiedy będzie normalne pvp, bo możliwe, że osoby, które teraz biegają po ptero przestaną ze względu właśnie na deada. Ale też coś @Mrozu pisałeś, że duża ilość potworów bardzo obciąża serwer. To to może też do zmiany? Nie wiem, niech inni się wypowiedzą.

9. Dalej poruszyłbym temat tego ringa, który blokował by expa. Wiem, że mi pisałeś na chacie, że jest to zbędne, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o takie zbieranie dc na sweet girl czy szmatek czy czegokolwiek to warto, żeby taki przedmiot był. Bo na pewno wiele osób irytuje to jak w nocy postać wbije 200k i ktoś ją ubije. Ewentualnie pójść totalnie w drugą stronę, że bramka na takie moby od 200k i w tedy wybijanie się i najsilniejszy sobie loota też jest taka opcja. Ale to też zostawiam do dyskusji.

Nie wiem co sądzicie o tych propozycjach, na pewno ze wszystkim się ze mną nie zgodzicie, ale lepiej coś napisać w miarę niż nic. Pozdrawiam ;)
 
Osoby które lubią ten post: Krzychu, DYMY

Krzychu

Odp: Wiosenna Aktualizacja
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Luty 2022, 22:10:49 »
Ja mam propozycję co do Hunting Areny:

- postawić jakieś drzwi przed tp powrotnym  może? Zauważyłem, że kilka razy postać przy lurowaniu wchodziła mi w tp próbując wyminąć potworki (nie wiem czy tylko ja mam ten problem, a może ja coś źle ustawiłem)
- dodanie nowych potworów "Puszek" na HA. Nie expiłem jeszcze na nich, także to taka luźna propozycja

A latasz na otc czy elfie ?

Ja miałem też tak kiedyś jak Nyga i w moim przypadku był to elf.


---------------------------------------------------------------------

Co do aktualizacji wiosennej:

1. Moja propozycja bossów z innego postu.

2. Poprawienie MS - wydaje mi się lekko bezużyteczny w stosunku do innych profesji.

3. Dodanie nowej waluty 100 dc = 1 coś. Myślę, że lepiej trzymać czegoś 100 niż w kilku bp dc.

4. Dodanie nowego dostępu (może od tego 5 reba?), a na niego np jakieś unikalne itemy, które trzeba wylocić ale nie z mobów od 150k tylko takich, na które np można wejść po osiągnięciu 2 reba ale np tylko do 500k. Dodatkowo można by się pokusić o to, że NPC, który zleci nam tą misję na dostęp będzie chciał żebyśmy znaleźli 10 statuetek rozwalonych po całym świecie Rexii (coś jak było na Halloween). Mógłby też być Quest, który zakończył by przygodę na Loscie, po prostu że trzeba go zrobić (tak jak exp quest na elite).

5. Co do samych nowych Questów to może coś w stylu ulepszonego Arena Questu? Czyli też jakieś hardkorowe bossy podrasowane niekoniecznie dające level. Albo coś w stylu poi z dźwigniami tylko bardziej w stylu, że np. dźwignia otwiera bramę ale otwierając dźwignie nie dobiegniesz do bramy bo się zdąży zamknąć i ktoś za bramą będzie Ci musiał otworzyć. Pomysłów mam dużo co do takich Questów to są takie przykładowe, ale myślę, że fajna byłaby jakaś odskocznia od klasycznego bicia tylko mobów. Albo jakieś wiadomości typu 'Teleport znajdziesz tam gdzie skalne równiny'. Nie wiem może źle myślę, bo to jednak tibia ale no fajna odskocznia myślę by była.

6. Może system pomocy w Questach? Taki market jak na stronie i oferty w dc/pp. Np. 'Gracz xyz szuka blokera na Mage Bomb oferuje 500pp', ktoś bierze tą ofertę i powiedzmy, żeby uczciwie było i fair to nagrodę dostaje w tedy kiedy: Ten któremu pomaga kliknie na skrzynkę i odbierze nagrodę, a pomagający mu w tym Quescie ma od chwilii kliknięcia np 3 minuty, żeby także kliknąć na skrzynkę bo inaczej nagroda mu przepadnie.

Co do umawiania czasu kiedy ten Quest miałby być czyszczony to też można by wprowadzić jakąś zakładkę w stronie do komunikacji z taką osobą, która to wykupi.(Wiem kupa roboty, ale zachęciło by to do pomocy graczą, którzy zaczynają. Widać zresztą ile dziennie mamy na chacie Questowym pomocy w różnych Questach choćby na Elite)

7. Tutaj trochę postawię kontrowersyjną tezę. Ale czy NPC Bary na Elite jest potrzebny? Korzysta ktoś z niego? Nie piszę, że do wywalania, bo nie mam pojęcia jak to u innych graczy wygląda.

8. Tak samo nie wiem czy w tej chwili Elite Gladiatory u Pjotera są opłacalne, bo mamy możliwość na każdym rebie expienia na ptero, ale tutaj też nie wiem jak będzie po wprowadzeniu 5 reba kiedy będzie normalne pvp, bo możliwe, że osoby, które teraz biegają po ptero przestaną ze względu właśnie na deada. Ale też coś @Mrozu pisałeś, że duża ilość potworów bardzo obciąża serwer. To to może też do zmiany? Nie wiem, niech inni się wypowiedzą.

9. Dalej poruszyłbym temat tego ringa, który blokował by expa. Wiem, że mi pisałeś na chacie, że jest to zbędne, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o takie zbieranie dc na sweet girl czy szmatek czy czegokolwiek to warto, żeby taki przedmiot był. Bo na pewno wiele osób irytuje to jak w nocy postać wbije 200k i ktoś ją ubije. Ewentualnie pójść totalnie w drugą stronę, że bramka na takie moby od 200k i w tedy wybijanie się i najsilniejszy sobie loota też jest taka opcja. Ale to też zostawiam do dyskusji.

Nie wiem co sądzicie o tych propozycjach, na pewno ze wszystkim się ze mną nie zgodzicie, ale lepiej coś napisać w miarę niż nic. Pozdrawiam ;)

Nowy dostęp mógłby być git ale co by tam miało być? są teraz dodane puszki wiec magiczne moga expic na nich, eki,rpki dalej na drakonixach, a co do questow nie ma to sensu zeby dodac quest trudnosciowy jak lost ring, mrozu z tego co zauwazylem dodaje coraz trudniejsze questy i git, tak jak napisalem zalezy co by tam mialo byc

Można by zaaktualizować tą arene survivalową na lost i dodać z niej jakieś nagrody (może coś jak na dungeonie? np zabijesz na arenie 10 drakonixow i dostajesz exp elixir, na jedną arene np drakonixow mozna wejsc raz na 24h per ip

co do punktu 6 - mrozkowi sie nie bedzie chcialo czegos takiego ogarniac a wiele by to raczej nie zmienilo

co do barego ja bym zmniejszyl wymagane przedmioty by oddac u niego misje lub zwiekszyl otrzymywany lvl

8 - zamiast elite gladiatorow mozna tam dodac exp puszkow lub czegos podobnego, git opcja mi sie wydaje bo te gladiatory useless tam