Here you can change website language:

Autor Wątek: Elfbot Nawigacja  (Przeczytany 3392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kernon

Elfbot Nawigacja
« dnia: 17 Listopad 2020, 16:50:43 »
Siemka , mam pytanko mam windowsa 10 i nie dziala mi nawigacja wiadomo z jakiego powodu. I tu jest najwazniejsze pytanie mam drugi pc z windowsem 7 i tam normalnie moge odpalic navserv, ale chcial bym grac na tym pc co jest windows 10 czy jest mozliwosc jakos polaczenia sie z tym Navserverem na windowsie 7 czy nie ma takiej mozliwosci ?? ( chodzi konkretnie to czy beda jakos dzialal main char z mc na windowsie 10 z podlaczeniem do server nawigacji na 7?)
 

Teddy

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2020, 19:19:36 »
Jest możliwość i będzie działał. Musisz po prostu połączyć się z IP kompa na którym masz win7 także zamiast "localhost" musisz podać jego IP.
 

Anonimowy

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2020, 22:36:00 »
To nie takie proste jak kolega @up napisał.
Musisz zrobić globalny server. Jest to możliwe na co najmniej na 2 sposoby. Ja to zrobiłem poprzez odblokowanie portów w routerze (wpisz sobie w google). Druga opcja to hamachi, jednak nigdy tego nie ogarnąłem.
Dopiero później łączysz się poprzez swoje ip  ;)
 

Teddy

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2020, 07:00:56 »
Ale ja tu nie mówię o IP internetu. Także to jest proste, bo grałem tak na kilku virtualach, ale na dwa laptopy też działa.
 

Anonimowy

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2020, 10:13:51 »
Nie chce się kłócić, być może masz rację, jednak jak wpisuje ip to mi się nie łączy na drugim komputerze, tylko na tym co stoi server, mógłbyś to jakoś pokazać jak to robisz?
 

kernon

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2020, 11:27:37 »
Powiem jak zrobilem moze pomoge komus na przyszlosc. Sciagnalem virtual boxa zrobilem wirtualna maszyne z windowsem 7, w cmd wpisalem ipconfig zobaczylem sobie ip wlaczylem navserva na wirtualnej maszynie z windowsem 7 , odapalilem sobie elfa na windwosie 10 (czyli main komputer) i wpisalem w nawigacji ip tego ip z windwosa 7 i dziala normlanie ale jeszcze co moge pod powiedziec to ze musialem w navservie conifg zmienic port z 7175 na 7171 bo nie chcial dzialac navserv , dzieki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2020, 11:29:20 wysłana przez kernon »
 

Anonimowy

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2020, 19:53:20 »
No to tak, wtedy działa bo masz to wszystko na 1 komputerze, ale jak chcesz połączyć tak znajomych albo drugi komputer to się nie uda.
 

Krzyż

  • Global Moderator
  • Dziadyga
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Polubień: 61
  • Reputacja: 11
  • Gdzie Jest Krzyż!
    • Zobacz profil
Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2020, 22:19:39 »
Może ja dorzucę trzy grosze :)

Temat jest prosty, stawiasz na win7 navserv z portem 7272 dla przykładu,
Komputer z win 7 ma adres przykładowo 192.168.1.2
Komputer z win 10 jest podłączony do tego samego routerka mam nadzieje bo inaczej nie zadziała, dla przykładu Twoj komputer z win 10 ma adres 192.168.1.3,
Następnie na komputerku z win 7 musisz wyłączyć all zapory windowsa to jest ważne bo inaczej Ci nie zadziała,
Jak już mamy wszystko ogarnięte to próbujesz na kompie z win 10 wpisać adres IP komputera z win7 a także odpowiedni port który ustawiłeś, po tym wszystkim patrzysz w konsoli navserva na kompie z win7 czy była próba połączenia,
Jeżeli nie to albo zapory nie odblokowałeś na win7 albo masz ustawione na routerku jakaś blokadę, w ramach testu możesz uruchomić konsole cmd na komputerku z win 10 i wpisać polecenie Ping 192.168.1.2 jeżeli będą odpowiedzi to znaczy ze masz połączenie jeżeli nie to znaczy ze coś blokuje nadal.
Jak coś pisz na [God] Krzyz lub Gdzie Jest Krzyz, może coś uda mi się jeszcze pomoc. Pozdro
P.S. 4 reborn to mit 😃😃
 

kernon

Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2020, 09:04:15 »
Krzyz mi zadzialalo normalnie tak jak napisalem chcialem to zrobic na drugim laptopie ale stwierdzilem ze spróbuje zrobic vrtualboxem wirtualna maszyne i tak tez zrobilem i mam wszystko na jednym pc nie musial wylaczac zadnych zapor itp wystarczy sobie dalem w cmd ipconfig i przepisalem ip i ustawilem port inny niz ten co byl (7175 nie chcialo sie polaczyc )
 

Krzyż

  • Global Moderator
  • Dziadyga
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Polubień: 61
  • Reputacja: 11
  • Gdzie Jest Krzyż!
    • Zobacz profil
Odp: Elfbot Nawigacja
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad 2020, 01:18:46 »
Jeżeli mówimy o robieniu to za pomocą virtual boxa to masz racje nie trzeba nic robić z zaporami, zapytałeś o możliwość zrobienia nawigacji na innym kompie, wiec starałem Ci się pomoc w tym kierunku, ale jak sobie poradziłeś to super!!