Here you can change website language:

Autor Wątek: DEFENDERY  (Przeczytany 3953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akacjowy Ms

DEFENDERY
« dnia: 08 Styczeń 2020, 00:25:37 »
Uważam, że aktualizacja odnośnie defenderów jest troche (bardzo) nie trafiona. Dmg jaki teraz zadają jest śmieszny, żeby nie napisać tragiczny. Spell quest który ma podobno pomóc, a aktualnie jest no, bez sensownym questem/spellem.

Czekam na dyskusje w tym temacie
 

Mrozu

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2020, 00:46:07 »
Defendery za dużo zmieniły w PvP od ich wejścia, są teraz mocnymi tankami w przypadku każdej profesji, przydatne na pewno podczas questów, przy dodawaniu ich nie miały zmienić balansu, a to zrobiły.
 

Trix

  • Przybysz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2020, 01:12:56 »
Przypomnę, że niedawno stworzyłem temat, do którego nikt się nie odniósł.

Cze,

przejrzałem kilkanaście wątków wstecz i nie widziałem podobnej tematyki w propozycjach, wobec czego wrzucam następujące zapytanie:

A może by tak usunąć defendery i zastąpić spell 550k "czymś" innym?

Ogólnie defendery robią wrażenie, wnoszą sporo dynamiki (subiektywna opinia) na polu bitwy oraz po części mają na celu "wyrównanie" balansu. Niby wszystko wydaje się w porządku, ale należy sobie zadać pytanie, na ile mają one obecnie sens i czy przypadkiem nie szkodzą serwerowi?

Moja ocena:
+ są efektem wykonania wymagającego i długiego questa,
+ są efektowne oraz zróżnicowane w zależności od profesji,
+ wspierają balans (pozdro dla EK'ów), boostując dmg,
+ budzą wspomnienia dawnej tibii, gdzie summony pomagały w pvp,
+/- tworzą sztuczny tłum,
- powodując sztuczny tłum przy jednoczesnym funkcjonowaniu wagonów mogą być doprawdy ciężkie w pojęciu dla nowego gracza (jedna osoba steruje w zasadzie 6 postaciami),
- czasami te defendery głupieją i przeszkadzają/utrudniają grę.

Jakie jest zdanie pozostałych graczy w tej kwestii? Czekam na wypowiedzi, mam nadzieję że temat jest warty merytorycznej dyskusji odnośnie "zostaje jak jest/zmienić (jak?)".

pzdr

Trix



W efekcie mamy zmianę, jaką mamy - śmiech na otsie,  2 całkiem trudne questy można sobie odpuścić na chwilę obecną, czyli Mage Bomb i Defy, ponieważ w niczym one nie pomogą. Uważam to za nieprzemyślane odpowiednio zmiany oraz brak odpowiednich konsultacji z graczami. Racja, że pewne zmiany trzeba wprowadzać, ale w tym przypadku to tylko pogarszanie stworzonego systemu gry. Takie zmiany wymagają odpowiednie wprowadzania zamienników (modyfikacja czarów, siły postaci), a nie blokowanie obecnych rozwiązań.

Trix
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2020, 08:57:36 wysłana przez Trix »
 

Mrozu

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2020, 10:22:54 »
Mage Bomb jest w trakcie reworku, będzie zadawał obrażenia zależne od profesji i tego czy posiadamy reborna, nie tak jak teraz, że każda profa bije tyle samo.
Co do deffów to ich buff obrażeń, który wszedł z czasem spowodował, że każdy był w stanie każdego zabić co też nie było najlepszym rozwiązaniem + nie dało się ich pushować, co bardzo utrudnia PvP. Będziemy obserwować sytuację po ich aktualnym reworku i najwyżej dana profesja dostanie buffa/nerfa.
 

Trix

  • Przybysz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 2
    • Zobacz profil
Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2020, 11:23:56 »
Odnośnie Mage Bomb - spoko. :)

Moim zdaniem, defendery w obecnej postaci ("pomoc w questach") się nie sprawdzą i nikt nie będzie robił specjalnie tego questa po to, aby mieć defendera do tego celu (wiem wiem, nikt nie musi przecież tego robić, tylko szkoda niszczyć nagrodę za całkiem wymagający quest).

Moja propozycja

Nie wiem jak to może funkcjonować w obszarze tego ots, ale całkowicie usunąłbym defy z serva. W miejsce defów wstawiłbym stały boost dla postaci po wykonaniu questa, np.:
plus 10% do obrażeń/expa/hp/mp lub coś w tym stylu.
 

Elder kmiot

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2020, 14:30:14 »
Ja powiem tylko tyle mag i ed to gówno a teraz balans postaci jest rozjebany jak dziwki z Roksy
Palek i Kina nie do wyjebania na expie przez kogoś z magiczna profesja nawet wagonem
Ed nie potrzeba profesja teraz
Defy powinny być na warze mogą sobie przeszkadzać ale po chuj ci one jak zazwyczaj bije się dużą ilość osób
 
Osoby które lubią ten post: Akacjowy Ms

Akacjowy Ms

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2020, 20:26:26 »
20:29 Your DEFENDER deals 66666 damage to Dhimashadaada. na 500k+ ms, to jest kur** smiech na sali
 

Strażnik Teksasu

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2020, 22:39:57 »
Spella na 500k nie opłaca sie robic obecnie. Zbyt trudny i długi jak na tak chujowa "nagrode"
 

SzaloneMelodie

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2020, 18:07:56 »
ja bym dał bardzo proste rozwiązanie  spell 500 k daje buff attack 15-20 % na 30 sec  CD 60 Sec / albo na stało o 10 %
i nikt nie będzie miał żadnych pretensji 
 

Akacjowy Ms

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2020, 20:34:46 »
Moim zdaniem było dobrze, przynajmniej warto było robić tego questa. Buffy do ataku na określony czas-nie wiem czy to dobry pomysł bo mimo wszystko quest jest zbyt trudny, a ułatwienie go to będzie trochę niesprawiedliwe w stosunku do graczy którzy go robili.
Mój pomysł jest taki, że można zmniejszyć trochę ich dmg ale nie tak jak jest to teraz zrobione
 

SzaloneMelodie

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Styczeń 2020, 13:35:01 »
ja bym poprostu dodał +10-15 % dmg na stale jako nagroda za ten Q
 

Akacjowy Ms

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2020, 21:05:40 »
@Mrozu prosimy o jakieś podsumowanie, ponieważ jest już po aktualizacji i nie było w niej żadnej wzmianki na temat Defenderów
 

Mrozu

Odp: DEFENDERY
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2020, 08:39:35 »
@Akacjowy Ms
No na ten moment defendery spełniają swoją funkcję, są od deffowania na questach. Balans nie jest aktualnie tragiczny więc nie chce ich znowu dotykać.