Here you can change website language:

Autor Wątek: [OTClient bot] Anty-RS - czyli jak nie dać się nabić w RSa z wbudowanym botem  (Przeczytany 6627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

razzor

Witam wszystkich serdecznie, z tej strony Mikelondiony.
Mając na względzie ostatnie wydarzenia i dobro wszystkich graczy postanowiłem podzielić się z Wami skryptem pozwalającym zminimalizować ryzyko nabicia sobie RSa podczas gry na otcliencie z wbudowanym botem. Działa on na zasadzie takiej, że nie wyłącza nam clienta, tylko po przekroczeniu zadanej liczby fragów, jeśli na ekranie pojawi się gracz, przestanie używać spella obszarowego a przerzuci się na single target.

Zaczynamy, pierwsze co - dodanie skryptu do bota. Opcje są dwie, zależne od tego, z jakiej konfiguracji korzystamy. Pierwsza, najprostsza, ale niedziałająca w vithraxie to wejście do zakładki Tools, kliknięcie "Ingame macro editor" i wklejenie tam skryptu. Druga, nieco bardziej skomplikowana ale za to działająca dla każdej konfiguracji wygląda tak:

1. Odpalamy klienta, odpalamy bota i klikamy "Edit", zaznaczone na załączonym obrazku:


2. Otwieramy eksplorator plików i otwieramy folder z konfiguracją bota, dokładna lokalizacja jest wskazana w okienku, które nam wyskoczyło, podkreśliłem na zielono. Czerwonym zakreśliłem nazwę użytkownika. Folder Appdata jest ukryty, żeby móc go zobaczyć trzeba włączyć w eksploratorze widok ukrytych folderów.


3. Otwieramy folder "bot", po czym otwieramy folder z konfiguracją bota, z której korzystamy (cavebot_1.3/vithrax/vbot/jakakolwiek inna jaką sobie stworzyliśmy).

4. Otwieramy plik Tools.lua jakimkolwiek edytorem tekstu.

5. Wklejamy tam sobie na przykład na samym końcu skrypt, który podaję na poniżej, zapisujemy plik, restartujemy bota - i gotowe. Opcja pojawi nam się w zakładce Tools bota. Możemy też wkleić sobie skrypt na początku pliku Tools.lua, dodając enter pod linijką "setDefaultTab("Tools")" - wtedy opcja włączenia anty-rsa będzie na samym początku.

Okej, wiemy już jak dodać skrypt do wbudowanego bota otclienta - teraz konfiguracja.

Skrypt do wklejenia wygląda następująco:
local frags = 0

onTextMessage(function(mode, text)
 if string.find(text, "Warning! The murder") then
    frags = frags + 1
end
end)

local multiTargetSpell = 'exori ensis saltatio'
local singleTargetSpell = 'exori super hur'
local distance = 10
local amountOfMonsters = 2
local fragLimit = 15

macro(250, "Anty RS",  function()
    local isSafe = true;
    local specAmount = 0
    if not g_game.isAttacking() then
        return
    end
    for i,mob in ipairs(getSpectators()) do
        if (getDistanceBetween(player:getPosition(), mob:getPosition())  <= distance and mob:isMonster())  then
            specAmount = specAmount + 1
        end
        if (mob:isPlayer() and player:getName() ~= mob:getName()) then
            isSafe = false;
        end
    end
    if (specAmount >= amountOfMonsters and ((frags <= fragLimit) or isSafe)) then
        say(multiTargetSpell)
    else
        say(singleTargetSpell)
    end
end)

Teraz kwestia samych ustawień. Skrypt działa tak naprawdę jako bardziej dopracowany targeting - sam targeting wbudowany w bota musi być włączony, ale ustawiony bez używania żadnych spelli, wszystkie inne opcje takie jak używaliście dotychczas.

Pierwsza linijka "local frags = 0" - jeśli nie mamy żadnego fraga podczas uruchamiania zostawiamy 0, jeśli jakiś frag już jest na naszym koncie - zamiast zera wpisujemy liczbę fragów jakie mamy na koncie.

local multiTargetSpell = 'exori ensis saltatio' - tutaj wpisujemy spell obszarowy, nasze ue
local singleTargetSpell = 'exori super hur' - tutaj wpisujemy spell na single target, którym będziemy bili, kiedy włączy się anty-rs
local distance = 10 - zasieg w jakim dookoła nas będzie sprawdzał obecność potworów/ludzi
local amountOfMonsters = 2 - liczba potworów, przy których będzie bił z czaru obszarowego
local fragLimit = 15 - liczba fragów, po przekroczeniu której włączy się anty-rs i zacznie bić single target.

Skrypt zlicza fragi, które zostały nabite tylko podczas jego działania - jeśli w trakcie gry na przykład wyłączycie anty-rsa i włączycie znowu a macie fragi - musicie w pierwszej linijcie zmienić "0" na liczbę fragów jakie macie, tak samo po relogu itp. Z tego względu najwygodniej korzysta się z niego na cavebocie, bo tam macie ingame macro editor, w którym momentalnie możecie sobie wszystko zmienić.  W przeciwnym razie musicie za każdym razem otwierać sobie w notatniku, zapisywać, włączać i wyłączać bota.
Każdemu po uruchomieniu bota polecam sprawdzić sobie czy działa - najprościej zrobić to w taki sposób, że w pierwszej linijce wpisać, że macie więcej fragów niż w rzeczywistości - i poczekać aż pojawi się Wam na expie gracz - bot powinien wtedy przerzucić się na spell single target.

Jeśli ktoś chce być ultra-bezpieczny i nie zależy mu na szybkim expie - może sobie ustawić na stałe local frags większe niż liczbę fragów i wtedy zawsze jeśli na ekranie pojawi się gracz będziemy bić single target.

Sprawdzałem to na swoim charze i wszystko u mnie działa, ale każdy korzysta z tego na własną odpowiedzialność i ja takowej na siebie nie biorę za ew. niepowodzenia bądź awarie, chciałem się po prostu podzielić, bo wiem, że mało kto na wbudowanym bocie korzysta z Anty-RSa.

Pozdrawiam, zachęcam do komentowania i zostawiania uwag,
Mikelondiony.

~~Edit #1
Po dyskusjach z innymi zostawiam uwagę dla osób, które mogą tego nie przewidzieć - skrypt na pewno nie będzie działał idealnie z mage bombą, ze względu na samą mechanikę spella - nie jest one-hit i istnieje ryzyko, że ktoś spoza ekranu może nam wbiec w te "opóźnione" hity bomby, miejcie to na uwadze i nie ufajcie przesadnie botom :)
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2021, 19:58:45 wysłana przez razzor »
 
Osoby które lubią ten post: Mrozu, SiR mOST, Killa Kella, GxC